Z-N976
ZENEC Z-N976 je špičkový infotainer pre vozidlá s 2-DIN montážnym otvorom. Z-N976 kombinuje najpokročilejšiu navigáciu a inovatívne multimediálne funkcie, vrátane bezdrôtového Apple Carplay a bezdrôtového Android Auto™, a je možné ho pohodlne ovládať prostredníctvom kapacitného dotykového displeja s uhlopriečkou 9”/22,9 cm a senzorových tlačidiel. Vďaka modernému konceptu ovládania, kedy sa paralelne zobrazujú tri zdroje, máte všetky dôležité informácie na prvý pohľad.

Z-N976 sa bezdrôtovo pripája k Vášmu smartfónu prostredníctvom siete WLAN. Telefonujte, navigujte alebo len počúvajte hudbu a podcasty – obzvlášť bezpečná prevádzka je zaručená. Všetky podporované funkcie je možné pohodlne ovládať prostredníctvom Apple Siri, hlasového asistenta Google alebo cez dotykový displej prístroja ZENEC. Integrovaný dvojitý tuner DAB+ s mnohými komfortnými funkciami ponúka čistý príjem digitálneho rádia vrátane dynamických zoznamov staníc, funkcie MOT Slideshow, DLS Text, DAB-FM a DAB-DAB sledovania služieb. Pre prehrávanie audia a videa je Z-N976 vybavený dvoma portami USB.

Moderný LowEnergy modul Bluetooth presvedčí vynikajúcou kvalitou zvuku handsfree. Prostredníctvom A2DP môžete bezdrôtovo streamovať hudbu z mobilného telefónu. Z-N976 presvedčí aj prepracovanými zvukovými funkciami. Čip DSP s päťnásobným kanálovým časovým vyrovnaním umožňuje optimalizovať časy šírenia zvuku pre každý reproduktor, čo zaisťuje najlepšie podanie stredu zvuku na sedadle vodiča alebo spolujazdca. Pomocou 10-pásmového grafického ekvalizéra môžete ručne optimalizovať zvuk tak, aby zodpovedal špecifikám Vášho vozidla alebo jednoducho vyhovoval Vašim osobným preferenciám.

Z-N976 podporuje až tri kamery. Konfigurovateľné pomocné čiary a prehrávanie zvuku z kamery uľahčujú manévrovanie. Z-N976 je možné kombinovať s novými kamerami ZENEC MultiView, ktoré umožňujú priamu voľbu rôznych častí obrazu a uhlov pohľadu na dotykovom displeji.

Pre účelové rozšírenie infotainmentu sú k dispozícii dva navigačné softvérové balíčky. S balíčkom Z-EMAP76PC-TT3 sa Z-N976 hodí pre osobné automobily. Balíček Z-EMAP76MHTT3 je navrhnutý pre obytné vozidlá – obsahuje množstvo špeciálnych funkcií, ktoré uľahčujú riadenie v takto veľkých vozidlách.

Univerzálny infotainer:

Z-N976 je určený pre vozidlá s 2-DIN montážnym otvorom. Displej o veľkosti 9” sa dokonale hodí do väčšiny osobných automobilov a obytných vozidiel – bez toho, aby prístroj zakrýval prvky dôležité pre bezpečnosť. Viacfarebné podsvietenie senzorových tlačidiel Z-N976 umožňuje farebné zladenie s akýmkoľvek kokpitom.

Pripojenie multifunkčného volantu:

Vstup IR-IN na Z-N976 je možné použiť na pripojenie voliteľne dostupných rozhraní CAN/Stalk špecifických pre dané vozidlo. Rozhranie prepája Z-N976 so zbernicou CAN vozidla a tlačidlami multifunkčného volantu.

ZENEC ALT senzorové tlačidlo:

Často používané funkcie je možné priradiť tlačidlu ALT. Môže to byť zdroj, napr. DAB+, HDMI, CarPlay, USB, alebo funkcie ako nastavenie zvuku či jasu displeja. Pokiaľ je tlačidlo ALT zodpovedajúcim spôsobom priradené, môžete ľahko a pohodlne vykonať priradenú funkciu.

RGB multifarebné podsvietenie tlačidiel:

Veľké senzorové tlačidlá umožňujú presné ovládanie počas jazdy. Farebné podsvietenie senzorových tlačidiel je možné variabilne nastaviť, takže sa Z-N976 dokonale začlení do prostredia kokpitu takmer každého vozidla.

Veľká 9 kapacitná obrazovka:

Veľký 9”/22,9 cm kapacitný dotykový displej LCD TFT so skleneným povrchom je možné ovládať ľahkým dotykom. Obrazovka zaujme vysokou svietivosťou, širokým kontrastným rozsahom a vynikajúcou čitateľnosťou. Kombinácia dotykového displeja a senzorových tlačidiel umožňuje jednoduché a bezpečné ovládanie počas jazdy.

Inovatívny koncept ovládania:

Špeciálnou prednosťou prístroja je nová inovatívna koncepcia ovládania so súčasným zobrazením troch zdrojov na veľkom dotykovom displeji. Získate tak prehľad o dostupných interných a externých zdrojoch, čo Vám umožní rýchlo vybrať jeden zo zdrojov a dostať ho do popredia na vyplnenie plochy.

Sprievodca nastavením (Setup Wizard):

Pomocou nového sprievodcu ZENEC Setup Wizard jednoducho a ľahko nastavíte najdôležitejšie funkcie prístroja. Sprievodca nastavením poskytuje vizuálneho sprievodcu nastavením základnej konfigurácie systému, ako je nastavenie jazyka prístroja, vzhľadu displeja, nastavenie zvuku X-Over alebo nastavenie prvého pripojenia Bluetooth.

Jasné a dobre štruktúrované zobrazenie:

Všetky zdroje a aplikácie sú prehľadne zobrazené, takže všetky funkcie je možné na prvý pohľad pochopiť a priamo vybrať. Je tiež zobrazené, ktorá aplikácia je k dispozícii a je možné ju vybrať. Prehľadný a dobre štruktúrovaný displej hrá rozhodujúcu úlohu pri zaistení bezpečného ovládania zariadenia počas jazdy.

Bezdrôtový Apple CarPlay:

Káblovo alebo bezdrôtovo: pripojte svoj Apple iPhone cez USB alebo ho spárujte bezdrôtovo cez WLAN a používajte Apple CarPlay. S Apple CarPlay máte na dosah ruky svoje obľúbené aplikácie na komunikáciu, navigáciu a zábavu. Takmer všetky aplikácie kompatibilné s CarPlay sú optimalizované pre hlasové ovládanie Siri a je možné ich cez neho ovládať.

Bezdrôtový Android Auto™:

Inteligentné telefóny s operačným systémom Android je možné pripojiť bezdrôtovo alebo cez USB a používať Android Auto™. Systém Android Auto™ je optimalizovaný pre bezpečnú premávku v cestnej premávke. Intuitívne užívateľské rozhranie v kombinácii s hlasovým ovládaním prostredníctvom hlasového asistenta zaisťuje, že sa môžete stopercentne sústrediť na prevádzku – napriek širokej ponuke funkcií.

CarPlay & Android Auto™: rozmanitosť aplikácií:

Vďaka Apple CarPlay a Android Auto™ môžete vo vozidle používať aj svoje obľúbené aplikácie – počúvať hudbu a podcasty alebo posielať správy cez WhatsApp. Máte tiež možnosť používať ďalšie navigačné aplikácie, ako je Waze alebo TomTom – so zjednodušeným ovládaním, pretože na dotykovom displeji sa zobrazujú iba príslušné ovládacie prvky.

CarPlay & Android Auto™: funkcia navigácie:

Navigácia pomocou Apple a Google Maps certifikovaných a optimalizovaných pre CarPlay a Android Auto™. Obe navigácie zaujmú jednoduchým zadávaním cieľov a jasným navádzaním po trase. Dôležité pokyny pre jazdu a odbočenie sa zobrazujú pomocou veľkých smerových šípok. Veľmi ľahké je aj vyhľadávanie bodov záujmu, ako sú čerpacie stanice, reštaurácie, kaviarne atď.

Rozšíriteľné pomocou navigácie:

Pre Z-N976 sú k dispozícii dva voliteľné navigačné balíčky: Z-EMAP76PC-TT3, verzia pre osobné automobily, a Z-E-MAP76MH-TT3 špeciálne pre obytné automobily. Oba balíčky obsahujú 3D mapové podklady pre 44 krajín západnej a východnej Európy a 6,5 milióna bodov záujmu. Pri aktívnom navádzaní po trase sú poskytované ďalšie informácie, napr. prostredníctvom služby TPEG, ktorá zobrazuje dopravné údaje v reálnom čase.

FREEONTOUR – Send-To-Car funkcie:

Vďaka integrovanej aplikácii FREEONTOUR môžete pohodlne plánovať trasy na tablete, iPade alebo smartfóne, a to doma alebo aj počas cesty. FREEONTOUR ponúka rôzne návrhy cestovných trás s podrobnými informáciami o kempoch a stellplatzoch na trase. Takto vytvorená trasa sa pomocou funkcie Send-To-Car aplikácie FREEONTOUR prenesie do navigácie zariadenia ZENEC.

Výkonný dvojitý tuner DAB+:

Integrovaný dvojitý tuner DAB+ s dynamickým zoznamom staníc, slideshow MOT, textom DLS a sledovaním služieb DAB-FM a DAB-DAB umožňuje stabilný príjem digitálneho rádia. Funkcia Background Scan aktualizuje zoznam staníc na pozadí, takže sa vždy ponúka na výber aktuálne prijímanej stanice DAB.

FM RDS Tuner:

FM tuner s integrovaným DSP zaisťuje optimálny príjem rádia a vynikajúci zvuk: FM signál je ihneď digitálne prevedený a týmto spôsobom spracovaný až do sekcie zosilňovača – málokedy bolo FM počuť tak čisto. Prepnutie na alternatívnu frekvenciu (AF) funguje bleskovo. V prístroji je integrovaná databáza s logami staníc.

Bluetooth 5.0 handsfree modul:

Moderný modul Bluetooth LowEnergy presvedčí vynikajúcou kvalitou zvuku handsfree. Intuitívne užívateľské rozhranie uľahčuje používanie funkcií telefónneho zoznamu a vyhľadávanie kontaktov – zoradených podľa mena alebo priezviska. Prostredníctvom A2DP môžete bezdrôtovo streamovať hudbu z mobilného telefónu.

Moderný multi-formátový entertainer:

Prístroj umožňuje prehrávanie mnohých súčasných formátov digitálnych audio a video médií, vrátane 24-bitových zvukových súborov. Podporované je prehrávanie nasledujúcich mediálnych súborov: MP3, FLAC, AAC, M4A, WAV, AVI, MP4, H.264, HEVC/H.265 MKV 1080p, MPEG2/TS, MPG, Xvid.

DSP pre audiofilský zvukový zážitok:

ZENEC Z-N976 ponúka rozsiahle nastavenia zvuku: 5kanálové digitálne časové vyrovnanie, digitálny horný a dolný priepust a 10pásmový grafický ekvalizér. Ekvalizér ponúka 7 preddefinovaných a 3 voľne definovateľné nastavenia zvukového profilu.

Časové vyrovnanie pomocou Audio DSP:

Model Z-N976 je vybavený päťkanálovou funkciou časového vyrovnania založenou na DSP. Individuálne nastaviteľné oneskorenia pre každý reproduktor umožňujú vyrovnať časy šírenia zvuku a optimalizovať tak rozvrhnutie pre sedadlá vodiča alebo spolujazdca. Príslušné oneskorenie je možné zadať v centimetroch alebo milisekundách

Pripojenie až troch kamier:

Z-N976 podporuje až tri kamery, ktoré je možné ovládať priamo na obrazovke alebo pomocou senzorového tlačidla CAM. Obraz kamery sa automaticky zapne pri zaradení spätného chodu, vrátane mikrofónu. Prostredníctvom ponuky nastavení môžete zobraziť pomocné čiary ako prekrytie obrazu kamery. Pomocné čiary zlepšujú odhad vzdialenosti a dajú sa prispôsobiť veľkosti vozidla.

Pripojenie ZENEC MultiView kamery:

Prístroj podporuje nové modely kamier ZENEC s viacerými pohľadmi. Funkcia MultiView umožňuje priame ovládanie MV kamery s výberom rôznych obrazových režimov. Požadovaná časť obrazu sa vyberá prostredníctvom obrazovky prístroja. Výhoda: vidíte všetky oblasti za vozidlom, čo zjednodušuje manévrovanie

Senzorové tlačidlo priamej voľby CAM:

Na prednom paneli sa nachádza senzorové tlačidlo priamej voľby CAM, ktoré umožňuje zapnúť pripojené kamery manuálne – kedykoľvek potrebujete obraz z kamery, napríklad pre funkciu spätného zrkadla prednú, bočnú alebo servisnú kameru. Pomocou tlačidla CAM môžete počas jazdy pohodlne vyberať tri kamery idúce postupne za sebou.

Aplikácia ZENEC pre diaľkové ovládanie:

Pomocou aplikácie pre chytré telefóny ZENEC SP-REM, ktorá je k dispozícii v obchodoch s aplikáciami, môžete pohodlne ovládať funkcie zdrojov zvuku prístroja prostredníctvom smartfónu – napríklad zvonku vozidla alebo z vnútorného priestoru obytného vozidla. Aplikácia na diaľku zobrazuje zdroj, informácie o skladbách alebo názvy staníc a umožňuje ovládať hlasitosť.

Hlavné Vlastnosti:

• 2-DIN infotainment systém, možnosť rozšírenia pomocou samostatne dostupných offline navigačných balíčkov•1
• Nové grafické užívateľské rozhranie pre súčasnú prezentáciu a ovládanie interných a externých zdrojov dát na obrazovke prístroja
• Kapacitný dotykový 9”/22,9 cm LCD-TFT displej (1 024 x 600 pixelov) s pravým skleneným povrchom
• OSD menu v 15 rôznych jazykoch EÚ (vr. CZ)
• DAB+ dvojitý tuner s dynamickým zoznamom staníc, DAB-FM a DAB-DAB sledovanie služieb, MOT slideshow a DLS-text
• Nová generácia FM RDS rádia
• Pracuje s bezdrôtovým Google Android Auto™
• Pracuje s bezdrôtovým Apple CarPlay
• Made for iPod/iPhone
• Bluetooth LE 5.0 handsfree modul s HFP v1.7 a streamovaním hudby A2DP
• Ovládanie až troch kamerových okruhov so signálom CVBS s automatickým prepínaním a individuálne nastaviteľnou vzdialenosťou pomocných liniek
• Pripravené na pripojenie a ovládanie cúvacích kamerových systémov ZENEC „MultiView“
• Senzorové tlačidlo CAM pre priame ovládanie funkcií kamery na prednom paneli zariadenia (Cam1, Cam2, Cam3)
• Aplikácia diaľkového ovládania SP-REM (iOS / Android) pre ovládanie funkcií prehrávania zvuku pomocou smartfónu
• Operačný systém Android pre vstavané systémy, ktorý je možné aktualizovať prostredníctvom aktualizácie softvéru•2
• RGB multifarebné podsvietenie senzorových tlačidiel
• 2 x IR diaľkový ovládač, vr. maxi-ovládače
• Zosilňovač 4 x 50 W

•1 Balíček navigačného softvéru nie je súčasťou obsahu sady Z-N976
•2 Aktualizácie softvéru sú umiestnené na webe zenec.com: „ZENEC >Support > Software updates“

Bluetooth:

• Modul Bluetooth LE 5.0 s funkciou handsfree (profil HFP v1.7)
• Import 1 000 záznamov telefónneho zoznamu po 3 telefónnych číslach
• Vlastný telefónny zoznam s priamym prístupom k synchronizovaným kontaktom
• Funkcia rýchlej voľby pre obľúbené kontakty
• Funkcia vyhľadávania kontaktov v telefónnom zozname podľa mena alebo priezviska
• Režim BT-SRC pre bezdrôtové streamovanie hudby do externých reproduktorov a slúchadiel Bluetooth
• Streamovanie hudby A2DP 1.3 cez smartfón s AVRCP 1.6 a zobrazením iD3-Tag (interpret, názov, album)
• Interný Bluetooth mikrofón, vstup pre externý mikrofón•3

•3 Externý mikrofón je súčasťou balenia

Multimedia + Audio:

• Dvojtunerový prijímač DAB+ s 18 predvoľbami staníc
• Rádio FM RDS s 18 predvoľbami staníc s potlačením šumu
• Pripojenie externého monitora s výstupmi A/V s pevnou úrovňou hlasitosti
• 1 x port USB(1) 3.0 pre prehrávanie médií cez USB•4 a aktualizácie softvéru
• 1 x port USB(2) 2.0 pre Google Android Auto™, Apple CarPlay, Apple MFi, prehrávanie médií z USB•4 a aktualizácie softvéru
• 5kanálové časové vyrovnanie prostredníctvom audio DSP
• 10-pásmový grafický ekvalizér so 7 preddefinovanými a 3 užívateľskými nastaveniami predvolieb ekvalizéra
• Horný a dolný priepust x-over pre Front/Rear/Sub so stupňami nastavenia 12 dB/okt.
• Aktívny režim x-over pre 2-pásmový systém predných dverí s voliteľnými frekvenčnými výhybkami (12 dB/okt.)
• 1 x vstup HDMI pre kompatibilné príslušenstvo a mobilné zariadenia
• 24 Bit D/A prevodník

•4 Podporované formáty súborov A/V: MP3, FLAC, AAC, M4A, WAV, AVI, MP4, H.264, HEVC/H.265, MKV 1080p, MPEG2/TS, MPG, Xvid

Pripojenie:

• 4.2 RCA linka pre-out 4.0 Vrms (@ vstup-R ?2 k?, ? 0.02% THD)
• 3 x RCA vstup pre video signál kamery (CVBS PAL, NTSC) so spínaným napájaním a mikrofónnym vstupom (Cam1)
• 1 x RCA vstup pre video signál ZENEC MultiView kamery (CVBS) so spínaným napájaním a mikrofónnym vstupom (Cam1)
• 1 x DIN vstup pre FM anténu
• 1 x SMB vstup pre DAB anténu s 12V fantómovým napájaním
• 1 x USB(1) 3.0 port s nabíjacím prúdom 1,500 mA
• 1 x USB(2) 2.0 port s nabíjacím prúdom 1,500 mA
• 1 x RCA A/V vstup pre 2-CH audio a video (CVBS, PAL, NTSC) signál
• 1 x RCA A/V výstup pre 2-CH audio a video (CVBS, NTSC) signál
• 1 x Vstup pre externý Bluetooth mikrofón•3
• 1 x Fakra vstup pre GPS anténu•5
• 1 x SMA vstup pre Bluetooth/WLAN anténu•6
• 1 x IR vstup pre externé CAN/SWC interface
• 1 x HDMI vstup

•3 Externý mikrofón je súčasťou sady
•5 GPS anténa je súčasťou balenia
•6 Bluetooth/WLAN krátka ( stub) anténa je súčasťou sady


Návody zabezpečené zo stránky technibook.com


Video k produktu zatial nie je kdispozícii


Dopytový formulár:

Čiarový kód (EAN) : 7612309407294