X-F285
Moderné infotainment pre váš obytný voz: XZENT X-F285 je vyrobený na mieru do vášho Ford Transit (MY2019.75). X-F285 dokonale splynie s palubnou doskou tohto modelu a poskytne vám najnovšie navigačné a zábavné funkcie. Veľký kapacitné 9 / 22,9 cm dotykový displej umožňuje jednoduché, intuitívne a úplne bezpečné ovládanie prístroja, a to aj za jazdy.

X-F285 je vybavený dvojitým DAB + tunerom, umožňujúcim pohodlný príjem mobilného digitálneho rádia v najvyššej kvalite. Citlivý DAB + modul si vás získa ľahkou ovládateľnosťou a množstvom funkcií: sledovanie služby DAB <> DAB, DLS text, MOT Slideshow a vyhľadávanie na pozadí, ktoré udržuje neustále aktuálny dynamický zoznam staníc.

Okrem FM RDS tunera je X-F280 vybavený dvoma portami USB 2.0, ktoré slúžia na prehrávanie zvukových a video súborov, ale aj na pripojenie smartphonov so systémami Android alebo Apple iOS.

K X-F285 môžete pripojiť iPhone priamo cez port USB – XZENT podporuje Apple CarPlay. Telefonujte, používajte Apple mapy, počúvajte hudbu alebo posielajte správy. Všetky podporované funkcie je možné pohodlne ovládať pomocou hlasového ovládania Siri alebo pomocou veľkého dotykového displeja.Pomocou integrovaných funkcií AndroidLink a WebLink® 2.0 možno aplikácie zo smartphonu zobraziť na infotaineru X-F280 a ovládať priamo na dotykovom displeji prístroja. WebLink® 2.0 umožňuje napríklad integráciu služieb YouTube, Shoutcast a pohodlne ovládateľných prehrávačov zvuku a videa.

Vďaka technológiám potlačenia ozveny a šumu si Vás moderný, ľahko ovládateľný modul Bluetooth 4.2 získa vysokou kvalitou hlasu. Ku komfortným funkciám patrí ďalej import až 1 000 kontaktov (po 3 číslach) z telefónneho zoznamu, funkcia vyhľadávania kontaktov a streamovanie hudby A2DP s profilom AVRCP k bezdrôtovému ovládaniu.

X-F285 má dva vstupy pre kameru (CVBS) so spínaným napájaním a funkciu automatického manévrovanie / prepínania, ktorá sa automaticky spustí pri zaradení spiatočky. Tlačidlom priamej voľby CAM na prednej strane prístroja možno však funkciu kamery spustiť aj ručne.

Pre X-F285 sú k dispozícii dva voliteľné navigačné balíčky, ktoré premenia Infotainer na navigáciu pre obytné vozidlá: X-MAP27-MH1 s ročnou aktualizáciou máp zdarma a X-MAP27-MH3 s 3 ročnou aktualizáciou máp zdarma. Oba navigačné balíčky obsahujú mapy 47 krajín EÚ, rozsiahlu databázu s informáciami k viac ako 20 000 kempov, parkovísk a prémiovú databázu (P.O.I). CampingSchaf (viacjazyčné, doživotné licencie) s informáciami o viac ako 20 000 miestach na kempovanie. X-F285 je vybavený aj funkciou DAB-TPEG, ktorá rýchlejšie a presnejšie zobrazuje dopravné udalosti prostredníctvom dát Free TPEG (pokrytie sa v rôznych krajinách líši). Navigačný systém NextGen umožňuje zadať špecifické údaje vozidla (dĺžku, šírku, výšku, hmotnosť a pripojenie prívesu), na základe ktorých potom vypočítava presnú trasu a vyhýba sa cestám a mostom nevhodným pre obytné vozy.

Optimálna integrácia do vozidla:

X-F285 je perfektne zladený so vzhľadom palubnej dosky. Okrem toho je prispôsobené aj podsvietenie tlačidiel v ľadovo modrej alebo bielej farbe.

Prepojenie s ovládaním na volante:

X-F285 ponúka pri modeloch MY.2019.75 Fordu Transit priamu podporu funkcií ovládania na volante. Integráciu do vozidla zaisťuje rozhranie CAN/SWC.

Navigačné balíčky X-MAP27-MH1/-MH3:

S voliteľnými navigačnými balíčkami X-MAP27-MH1 a X-MAP27-MH3 je možné X-F285 ľahko rozšíriť na plnohodnotné navigačné prístroje pre dokonalé vedenie trasy v obytnom vozidle.

Dvojitý DAB+ tuner:

Model X-F285 je vybavený dvojitým tunerom DAB+, funkciami MOT Slideshow, dynamický zoznam staníc, sledovanie služby DAB<>DAB a DLS text. Okrem týchto komfortných funkcií sú ďalšími prednosťami čistý príjem digitálneho rádia a jednoduché ovládanie.

Veľký kapacitný 9“ displej:

XZENT X-F285 má veľký 9“/22,9 cm kapacitný dotykový displej (1024 x 600 pixelov) so skleneným povrchom. Obrazovka zaujme vysokou svietivosťou, širokým kontrastným rozsahom a vynikajúcou čitateľnosťou.

Funkcia Apple CarPlay:

X-F285 podporuje Apple CarPlay, čo je šikovný, bezpečný a zábavný spôsob používania iPhonu v aute. Takmer všetky aplikácie kompatibilné s Apple CarPlay sú optimalizované pre hlasové ovládanie Siri a je možné ich cez neho ovládať.

AndroidLink:

V XZENT je integrovaná aplikácia Android-Link pre smartfóny s Androidom umožňujúc zrkadliť obrazovku mobilu na displeji infotaineru, a ovládať tak aplikácie v mobile priamo na dotykovom displeji X-F285.

Připojení zadních kamer:

X-F285 má dva cinch vstupy (Cam1/Cam2) na pripojenie a ovládanie dvoch kamier so spínaným napájaním a funkciou prepínania. Pre lepší odhad vzdialenosti môžete zobraziť a nastaviť pomocné čiary.

Senzorové tlačidlo priamej voľby CAM:

Okrem tlačidla FAV, ktorého funkciu môžete nastaviť v menu systému, má X-F285 na prednej strane aj tlačidlo priamej voľby CAM, ktoré umožňuje ručné ovládanie systému cúvacej kamery.

Prehrávanie zvuku a videa:

Dva USB porty na zadnej strane prístroja, Made for iPod/iPhone, HDMI vstup - XZENT je optimálne vybavený na prehrávanie najnovších formátov zvuku a videa.

Bluetooth handsfree + streamovanie hudby:

X-F285 ponúka handsfree telefonovanie s vynikajúcou kvalitou hlasu, synchronizáciu telefónneho zoznamu a funkciu vyhľadávania. Všetky funkcie je možné bezpečne ovládať aj za jazdy.

FM RDS rádio:

FM tuner s integrovaným DSP zaisťuje optimálny príjem rádia a vynikajúci zvuk bez šumu aj pri slabších staniciach. Rozhlasové stanice je možné uložiť do 18 predvolieb.

Hlavné vlastnosti:

• navigačný systém pre špecifické obytné vozy FORD Transit
• kapacitné 22,9 cm / 9 dotykový displej (1024 x 600 pixelov)
• dvojitý DAB + tuner s funkciami sledovania služby DAB <> DAB, MOT • Slideshow, dynamický zoznam staníc a DLS text
• modul Bluetooth 4.2 s funkciou handsfree a A2DP
• ovládanie dvoch systémov cúvacej kamery s funkciou automatického prepínania
• grafické užívateľské rozhranie s podporou 10 európskych jazykov
• podsvietená pole senzorových tlačidiel bicolor , možnosť prepínania medzi ľadovo modrou a bielou
• prepojenie s tlačidlami na multifunkčnom volante
• IČ diaľkové ovládanie

Navigačný softvér nie je súčasťou prístroja XZENT X-F285.

Bluetooth:

• modul Bluetooth 4.2 s funkciou handsfree
• import 1 000 kontaktov po 3 číslach z telefónneho zoznamu
• interný telefónny zoznam s okamžitým prístupom k synchronizovaným kontaktom
• funkcia vyhľadávania v telefónnom zozname pomocou klávesnice
• interný Bluetooth mikrofón, doplnkový vstup pre externý mikrofón

Externý mikrofón súčasťou produktu.

Multimédia a audio:

• DAB + prijímač s dvojitým tunerom
• FM RDS rádio s pamäťou na 6 staníc a potlačením šumu DSP
• dva porty USB 2.0 na zadnej strane prístroja na prehrávanie súborov z dátového nosiča USB alebo smartphonu (nabíjací prúd do smartphonu ? 700 mA)
• AndroidLink pre smartphony s OS Android s podporou duálneho protokolu
• Weblink 2.0 pre smartphony s Apple iOS alebo OS Android
• Made for iPod / iPhone
• A2DP BT streamovanie hudby s AVRCP 1.0
• 8pásmový grafický ekvalizér so 7 prednastavenými profily zvuku
• 1x HDMI vstup pre príslušenstvo a kompatibilné mobilné zariadenia
• 4x 40wattový zosilňovač

Podporované formáty zvuku a videa okrem iného: MP3, FLAC, AAC, WMA, AVI, MPEG-1/2, MPEG4, M4V (H.264), MKV 1080p, WMV, XviD.

Pripojenie:

• 4.2 predzosilnené výstupy cinch (3 V)
• 2x cinch video vstup pre signál kamery (CVBS) so spínaným napájaním
• 1x FAKRA vstup pre FM anténu s 12V fantómovým napájaním
• 1x SMB vstup pre DAB anténu s 12V fantómovým napájaním
• 1x cinch video výstup (CVBS, NTSC)
• 1x cinch A / V vstup s automatickým prepínaním NTSC / PAL (CVBS)
• 1x HDMI vstup
• 1x vstup pre 3,5 mm jack externého Bluetooth mikrofónu
• 1x IR-In vstup na pripojenie externého rozhrania CAN / SWC

GPS anténa je súčasť balenia
Rozhranie je súčasť balenia

Navigačný softvér pre obytné vozidlá: X-MAP27-MH1 a X-MAP27-MH3

Navigačný softvér pre osobné a obytné vozidlá s mapami 47 krajín: západná a východná Európa, Veľká Británia, Turecko, Ukrajina, Bielorusko a Rusko (na 16GB microSDHC karte).
Vďaka asistentovi jazdy v pruhoch, režimu tunela, automatickému zoomu na križovatkách a kruhových objazdoch, inteligentnému výpočtu alternatívnych trás a ďalším funkciám bude Váš X-F285 dokonale vybavený spoločníka na cesty.
Navigačný softvér nie je súčasťou prístroja XZENT X-F285

Prednastavené profily vozidla:

Pre uľahčenie navigácie môžete zvoliť niektorý z prednastavených profilov vozidla (osobné/obytné vozidlo, < 3,5 t / > 3,5 t – kamión 7,5 t). Po zadaní doplňujúcich údajov o vozidle, ako je výška, šírka, dĺžka, hmotnosť a príves / bez prívesu, dokáže X-F285 spoľahlivo vypočítať cestu do cieľa a vyhnúť sa obmedzeniam, zakázaným cestám či viaduktom.

1 alebo 3 roky aktualizácií máp zadarmo:

Aktualizujte si obsah máp pohodlne – 1 rok zadarmo (X-MAP27-MH1) alebo 3 roky zadarmo (X-MAP27-MH3). Ide o jednoduchú aktualizáciu pomocou PC alebo notebooku a softvéru Toolbox prostredníctvom portálu Naviextras (www.naviextras.com).

Balíček POI na kempovanie:

Predinštalovaný balíček P.O.I. (CampingSchaf) pre kempovanie poskytuje podrobné informácie o kempoch a možnostiach zastávky pre obytné vozidlá. Databáza obsahuje približne 20 000 kempov a destinácií pre obytné vozidlá v Európe. To znamená, že môžete vyhľadať vhodné miesto na ceste v danom regióne a priamo porovnať ponúkané služby. Oba navigačné balíčky majú doživotnú aktualizáciu databázy kempov a parkovísk zadarmo.

Obsahuje prémiové POI:

Súčasťou navigačného softvéru je balíček prémiových európskych bodov záujmu s viac ako 6,5 miliónmi špeciálnych cieľov (POI)

Kompatibilita:

FORD Transit BASIC (MY2019.75) od 2019<
FORD Transit TREND (MY2019.75) od 2019<

Kompatibilný s vozidlom FORD Transit od modelového roku 2019 s továrenským 1-DIN DAB/FM rádiom a originálnou tyčovou anténou FORD.


Návody zabezpečené zo stránky technibook.com


Video k produktu zatial nie je kdispozícii


Dopytový formulár: